کانال اطلاع رسانی دهیاری اشترمل مشاهده در قالب PDF چاپ فرستادن به ایمیل
نوشته شده توسط دهیاری   
پنجشنبه, 12 مرداد 1396 ساعت 12:23

کانال اطلاع رسانی دهیاری اشترمل : https://t.me/oshtormel

ارتباط با کانال وارسال تصاویر روستا به شماره 09188528141

 

نظرات  

 
0 #1 دهیاری 12 مرداد 1396 ساعت 13:50
بسم الله الرحمن الرحیم

اشترمل روستایی با قدمت بسیار طولانی در جنوب شرقی شهرستان تویسرکان، بخش مرکزی و در دهستان سید شهاب واقع شده است .این روستا از شرق با روستاهای سیدشهاب و سنگ سفید، از جنوب با روستای احمد آباد،از غرب با روستای دارانی سفلی و از شمال با روستای جیجانکوه دارای مرز مشترک است.
سابقه تاریخی
بر اساس شواهد موجود در محل، قدمت سکونت در این روستا دارای سابقه بسیار طولانی است .
شاهد این موضوع وجود محوطه ای باستانی در محدوده تپه تاریخی روستای اشترمل است که در ضلع جنوب غربی روستا و بعد از قبرستان قدیمی واقع شده است.
وجود سفالینه ها و قطعات سفال در نقاط مختلف این تپه که نام آن چراغعلی میباشد، بیانگر قدمت طولانی سکونت در این منطقه است و تپه سابقه سکونت گاهی را دارد.
بر اساس نقل قول بزرگان در گذشته ای نه چندان دور آثاری از وجود سه برج تاریخی در محدوده ی روستای اشترمل وجود داشته است که امروزه متاسفانه از بین رفته اند و اثری از آنان وجود ندارد.
در روستای اشترمل دو گورستان قدیمی وجود دارد که دارای وسعت زیادی هستند. قبرهای قدیمی و وسعت زیاد این دو محل می‌تواند دلیل دیگری بر اثبات قدمت و سکونت در اشترمل باشد.
وجود بافت مسکونی قدیمی و فرسوده روستا که در آن خانه هایی خشتی و گلی در گذشته های دور بنا گذاشته شده خود دلیل دیگری بر سابقه تاریخی روستا است. این محدوده قدیمی غالبا در غرب روستا قرار گرفته که امروزه بخشهایی از آن هنوز پا بر جاست.
نقل قول
 

افزودن نظر


کد امنیتی
تصویر جدید

 

ورود کاربراننظرسنجی

نظر شما در مورد عملکرد دهیاری؟
 

پیوندها

سامانه پیامک ترز | ثبت نام رایگان

آخرین اخبار جهان | اخبار سیاسی | اجتماعی | اقتصادی | علمی | ورزشی | اخبار فناوری
 
 
 

اوقات شرعی